güzel şeyler..., Uncategorized

İçten Motivasyonlu Olmak . . .

NoLifeWithoutMotivation

Bazı zamanlar insanın bir işi aşk ve şevkle yapabilmesini sağlayan en temel güç kendi iç motivasyonuna sahip olmasıdır. Eğer kişi kendi iç motivasyonuna sahipse evrendeki her olay o kişinin yaptığı işe adeta kul köle olarak çalışmaya başlıyor yada o kişi bir şekilde sahip olduğu enerji ile o olayları kendi istediği şekillere kolayca çevirebiliyor yeter ki enerjisini sürekli kendi iç motivasyonu ile desteklesin, insan öyle bir canlı ki imkansız gözüken çoğu olaylar sadece yapılabilirliği kanıtlanana kadar imkansız olarak duruyor sonrasında o işi yapacağına yürekten inanan bir çılgın tarafından yapılınca herkes tarafından yapılabilir olarak adlandırılıyor.

Peki içten motivasyona sahip olmak nasıl kazanılır yada dıştan motivasyondan farkı nedir diye sorarsak , aradaki farkı açıklamaya çalışmak soğuk ile sıcağı kıyaslamaya benzer yani o kadar farklı olaylardır ki birinin değeri artışla artarken diğerinin değeri azalışla artar , motivasyonda aynen böyledir kişi kendi kendini tek başına motive edebiliyorsa ve sıkıntılı durumlarda kendini hızlıca toparlayabiliyor sa karşısına çıkan fırsatları yakalama ihtimali de o denli artıyordur demektir. Aynı durumu güdümlü olarak motive olan insanlara uyarlarsak kişi sürekli başkalarının destekleri ile motivasyonu yükseltebildiği için sıkıntılı bir durumla karşılaştığı ilk anda fırsatları elinden kaçırabilir.

Her daim motivasyonu yüksek ,heyecanlı bir yaşam sürmek çoğu zaman yaşamda mümkün olmasa da en azından kendimizi toparlamayı hızlıca kimseye bağlı kalmadan yaparsak yaptığımız işlerin çoğu kendi iç motivasyonumuzun meyvesi olmuş olur.

Ömer Çanga(neşeliii…) 10.03.2018 Cumartesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s